Preskočiť obsah

Späť na kategórie

MultiSport Sezónne

Minigolf, bicykle a lanové parky

Minigolf, bicykle a lanové parky

Outdoorové leto s MultiSportom

Obdivujete hru gentlemanov na zelených trávnikov, ktorej úlohou je trafiť loptičku do jamky na čo najmenej úderov? Golfistom sa nestanete zo dňa na deň a pre skutočný pôžitok z hry potrebujete kvalitný tréning, znalosť pravidiel a dodržiavať striktný dress code. MultiSport však ponúka aj miniatúrnu verziu tohto športu vo viacerých partnerských prevádzkach. S minigolfom môžete začať hneď, potrebujete iba dobrú mušku a cit pre úder. Zvyšok je čistá zábava.

Minigolf ako seriózny šport
Minigolf vznikol ako tréningový doplnok klasického golfu v tridsiatych rokoch minulého storočia v Spojených štátoch amerických. To že nejde iba o paródiu golfu svedčí fakt, že tento šport prekvitá na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. Najlepší minigolfisti sa účastní majstrovstiev Európy či sveta v juniorských aj seniorských kategóriách. Celé to organizuje a zastrešuje World Minigolf Sport Federation, a teda Svetová minigolfová federácia.

Viacero prevádzok po celom Slovensku
Jednou z obľúbených prevádzok minigolfu je Minigolf Štrkovec v Bratislave. Na prepracovanom ihrisku na vás čakajú náročné prekážky, tunely a nedobytné hrady. Popasovať sa s náročnými prekážkami dá zabrať začiatočníkom aj skúseným minigolfistom. Štrkovec navyše ponúka aj možnosť príjemného posedenia a občerstvenia neďaleko jazera v areáli plnom zelene. Minigolf si s MultiSportom môžete zahrať po celom Slovensku a je vhodný pre všetky vekové kategórie. Ďalšie obľúbené prevádzky sú Kaštieľ Mojmírovce, Rodinka Resort v Oščadnici, Športklub FESTA v Terchovej či Jánošíkov Dvor v Zázrivej.

Bicykle a kolobežky
S príchodom leta čoraz viac nechávame auto zaparkované v garáži a vychutnávame si slnečné lúče kombinované s teplým letným vetrom na sedle bicyklov a kolobežiek. Ide o aktivitu, ktorá kombinuje šport s možnosťou objavovať svoje okolie z úplne inej perspektívy. Poznáte bikesharingovú platformu Rekola? Nápadné ružové bicykle sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou mikroprepravy po hlavnom meste. Stačí si stiahnuť aplikáciu, naskenovať QR kód a môžete jazdiť. Bicykel potom pohodlne zanecháte na opačnej strane mesta, kde si ho môže požičať ďalší záujemca.

Dve jazdy s MultiSportom denne
S kartou MultiSport máte počas dňa nárok až na dve hodinové jazdy. Rekola sa navyše nepočíta medzi bežnú aktivitu, preto máte po využití bicykla stále nárok na návštevu športoviska. Rekolu tak môžete využiť na prepravu do fitka, na tenis či na spomenutý minigolf. Okrem ružových bicyklov máte s MultiSportom k dispozícii aj kolobežky v piešťanskom Jogajuzi klube, elektrické kolobežky Jánošík v Štefanovej a Vrátnej či na zjazd Žiarskou dolinou od Žiarskej chaty na Liptove. Bicykle si môžete požičať aj v Spišských Tomášovciach na Chate na Rázcestí.

Bojíte sa výšok?
Ak sa nebojíte výšok, nemali by ste vynechať ani prešovské lanové centrum OUTDOORPARKVeveričí lanový park pri Štrbe. OUTDOORPARK je športový areál, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Ide o komplex lanových prekážok umiestnených vo výške 8 až 10 metrov nad zemou, ktoré účastníci prekonávajú po zaškolení inštruktorom. Súčasťou areálu je detská dráha Lanáčik, lezecká stena a tiež kaviareň s veľkou terasou.

Veveričí lanový park pozostáva z dvoch druhov tratí. Veľká trať má viac ako 22 prekážok na stromoch umiestnených vo výške približne 5 metrov nad zemou a je dlhá až 280 metrov. Trať mini je určená deťom do troch rokov a 140 centimetrov a pozostáva z desiatich prekážok.

Autor: Michal Haviar

 

 

wave

Ďalšie tipy na čítanie

Využite výhody karty MultiSport

Benefity karty MultiSport na jednom mieste
Karta MultiSport je jedným z najobľúbenejších zamestnaneckých benefitov. Pre svojich držiteľov je vstupnou bránou do sveta športu, relaxu a ponúka rovnováhu…

Karta MultiSport pre každého

SKÚSENOSTI UŽÍVATEĽOV KARTY MULTISPORT
Karta MultiSport je zamestnanecký benefit, ktorý umožňuje každý deň jeden voľný vstup na vybranú aktivitu v partnerskej prevádzke. Spolu je to viac ako 860…