Preskočiť obsah

Späť na kategórie

MultiSport

MultiSport Slovensko: Ako sa z náhody stal najobľúbenejší zamestnanecký benefit

MultiSport Slovensko: Ako sa z náhody stal najobľúbenejší zamestnanecký benefit

11. marec 2021

Vedeli ste, že slovenskú kartu môžete využiť aj v Česku alebo pri návšteve Múzea Oravskej dediny? Rozprávali sme sa s country manažérom MultiSport Slovensko Mgr. Jurajom Kosáčom na tému vzniku spoločnosti, víziách do budúcna, ale aj možnom expandovaní do ďalších krajín. 

Takzvaná “MultiSportka” patrí medzi obľúbené a všeobecne známe zamestnanecké benefity. Ako sa rodil tento projekt a kedy sa datuje jeho vznik?

Vznik programu MultiSport má dve roviny. Vznik konceptu, ktorý sa datuje od roku 2001 a je spojený s Poľskou republikou, kde stále sídli a poskytuje služby naša materská spoločnosť. Následne vznik, resp. expanzia na medzinárodné trhy, ktorá sa datuje od roku 2010 a je spojená s Českou republikou. 

Kedy prišiel MultiSport na Slovensko?

Čo sa samotného Slovenska týka, naša pobočka vznikla 1. februára 2015 a v týchto dňoch oslavujeme 6. výročie založenia spoločnosti. Projekt medzinárodných pobočiek vznikol ako reakcia na úspech v Poľsku, kdežto zrod konceptu v Poľsku bol skôr náhoda. 

Prečo náhoda?

Zakladateľ, Američan žijúci v Poľsku, v tom čase ponúkal firmám benefit čerpania krátkodobých úverov pre zamestnancov. Aby sa odlíšil od konkurencie, pridal možnosť využitia 3 fitnescentier vo Varšave. Možnosť firiem poskytnúť zamestnancom návštevu rôznych fitnescentier sa im zdala lákavejšia, preto sa kolegovia začali venovať rozširovaniu partnerskej siete športovísk a ponúkať túto službu ako hlavný produkt.

Aká je vízia spoločnosti MultiSport?

Dať šancu všetkým spoločnostiam na Slovensku poskytnúť možnosť športovania prostredníctvom programu MultiSport svojim zamestnancom a tým osloviť čo najväčší počet koncových užívateľov. Vytvárať, skvalitňovať a edukovať partnerskú sieť športovísk. Rozširovať a budovať motivovaný tím kolegov, ktorí spoločnými silami plnia tieto plány.

MultiSport spolupracuje s množstvom športovísk, relaxačných centier, kúpalísk či lezeckých stien. Málokto však vie, že kartu môže jej držiteľ využiť aj pri návšteve Múzea Oravskej dediny. Má držiteľ karty nárok aj na ďalšie podobné atrakcie a aké plány sú v tomto smere do budúcna?

Karta MultiSport ponúka nielen športovanie vo fitness a relaxačných centrách, ale taktiež  výber z mnohých doplnkových aktivít. Či už spojených s pohybom alebo voľným časom. Užívateľ – zamestnanec má možnosť v letných mesiacoch využiť taktiež vodný bicykel, wakeboarding, kolobežky a množstvo iných aktivít ktoré dané ročné obdobie ponúka. Na spomínané hrady, máme veľmi dobrý ohlas nielen od našich užívateľov, ale taktiež partnerov, ktorí nám tieto služby sprístupnili. Radi by sme v budúcnosti nadviazali spoluprácu spojenú so vstupom do Slovenských Jaskýň a chránených krajinných oblastí s využitím atrakcií, ktoré tieto služby spájajú a poskytujú.

Aké sú aktuálne čísla zazmluvnených športovísk a relaxačných zariadení?

Momentálne môžu držitelia kariet využiť viac ako 850 športovísk poskytujúcich nielen športové aktivity. Evidujeme, že na Slovensku je možnosť rozšíriť partnerskú sieť ešte o ďalších minimálne 250 partnerských športovísk

MultiSport funguje aj u našich susedov v Českej republike. Možno slovenskú kartu využívať aj v zahraničí a plánuje firma expandovať aj do ďalších krajín?

Kartu MultiSport vystavenú na Slovensku je možno využiť aj v Českej republike, kde držitelia majú prístup k viac ako 1900 športoviskám. V blízkej budúcnosti chceme dať možnosť držiteľom využívať športoviská aj v ostatných krajinách, kde máme pobočky, prostredníctvom našej novej aplikácie. Krajiny o ktorých rozprávam sú Chorvátsko, Bulharsko a Poľsko.

Aké sú možnosti pre držiteľov slovenskej karty v Česku?

Ako som spomínal, v Českej republike je možné s kartou MultiSport navštíviť viac ako 1900 športovo – relaxačných zariadení. Taktiež držitelia českých kariet môžu využívať služby na Slovensku.

Akým procesom musí prejsť firma, ktorá chce ponúknuť kartu MultiSport ako svoj benefit? Ako dlho tento proces trvá?

Je to v závislosti od toho, aká veľká a ako veľmi flexibilná v rozhodovaní firma je. Inými slovami, to môže byť od pár dní až po maximálne jeden mesiac. Jeden mesiac, pretože ponúkame spoločnostiam pre ich zamestnancov možnosť bezplatného využitia kariet – tzv. testovania, kde si zamestnanec zadarmo, na „vlastnej koži“ vyskúša, ako program funguje a zamestnávateľ po tomto období získa spätnú väzbu od svojho zamestnanca.

Firma promptne reagovala na aktuálnu pandemickú situáciu a držiteľom kariet ponúka množstvo online tréningov s profesionálnymi lektormi. Aká je vízia do budúcna s platformou My MultiSport?

MyMultiSport aktuálne okrem online tréningov a vyhľadávača slúži niektorým firmám a ich zamestnancom aj ako nástroj na spravovanie kariet. V krátkej budúcnosti pribudne Loyalty program, ktorý poskytne držiteľom rôzne dodatočné odmeny vo forme zliav od partnerov, cez blogy a webináre, až po rôzne súťaže. Uvažujeme taktiež nad živými prenosmi tréningov interaktívnou formou, ktoré budú od našich partnerských športovísk, s ktorými spolupracujeme.

Akým športom sa venujete a ako kartu využívate najčastejšie práve Vy?

V minulosti to bolo hlavne navštevovanie fitnes, ktoré taktiež zavážilo pri rozhodovaní venovať sa tejto práci. Teraz pri rodine a dvoch malých deťoch je to najmä beh, ktorý je menej náročný na čas. V letných mesiacoch zas cestná cyklistika a vysokohorská turistika.

Čo by ste zaželali užívateľom kariet MultiSport do roku 2021?

Pevnú vôľu a vytrvalosťou pri dosahovaní ich cieľov. A hlavne trpezlivosť, ktorá je spojená s otvorením Vašich obľúbených športovísk. Všetci v MultiSporte veríme, že sa tak stane už čoskoro.

Autor: Michal Haviar

Respondent: Mgr. Juraj Kosáč, Country Manager Benefit Systems Slovakia s.r.o.

wave

Ďalšie tipy na čítanie

Využite výhody karty MultiSport

Využite výhody karty MultiSport

Benefity karty MultiSport na jednom mieste
Karta MultiSport je jedným z najobľúbenejších zamestnaneckých benefitov. Pre svojich držiteľov je vstupnou bránou do sveta športu,…

Karta MultiSport pre každého

SKÚSENOSTI UŽÍVATEĽOV KARTY MULTISPORT
Karta MultiSport je zamestnanecký benefit, ktorý umožňuje každý deň jeden voľný vstup na vybranú aktivitu v partnerskej prevádzke. Spolu je to viac ako 860…

Zima 2022/23

Buďte aktívni aj v zime
Karta MultiSport je zážitok, ktorý ťa prenesie do sveta zábavy, športu, pohybu, ale aj relaxácie a voľného času. Jednoducho, karta na všetko a pre všetkých. Nemusíš byť…