Preskočiť obsah

Späť na kategórie

Ako na to MultiSport Sezónne

Tenis je tá správna voľba na leto

Tenis je tá správna voľba na leto

4.máj 2022

Predposledná májová nedeľa tradične odštartováva jeden z najväčších a najobľúbenejších parížskych športových sviatkov. V areáli Roland Garros sa v šestnástom obvode v západnej časti mesta už tradične začína druhý grandslamový turnaj sezóny. Verím, že už všetci čitatelia tušia, že reč je o tenise – najobľúbenejšom raketovom športe na svete.

Zatiaľ čo si fanúšikovia tohto športu budú na televíznych obrazovkách užívať turnaj s prívlastkom najťažší a najprašnejší, nadšenci si môžu osvojiť základy tejto hry aj s kartou MultiSport. Leto už tradične ponúka viac ako 50 partnerských tenisových kurtov po celom Slovensku.

Komplexný šport
Tenis je kombináciou fyzickej silovej disciplíny, perfektnej koordinácie a schopnosti rýchlo premýšľať a rozhodovať sa počas zlomkov sekúnd. Ak chcete v tejto hre uspieť, svalová sústava a myseľ musí pracovať v dokonalom tandeme. Nikto sa však nenarodil ako profesionálny hráč. Za vysokou úrovňou hry stoja hodiny a hodiny tréningov na kurte a ďalších doplnkových a kondičných športov.

Benefity z hry
Pravidelné hranie tenisu môže zlepšiť vašu koordináciu, pohyblivosť a rovnováhu.

Dôležitým nástrojom tenistu je aj hlava. Správne vyhodnotenie situácie, trajektóriu letu loptičky, jej odraz a následný odpal do protipohybu súpera je ako dobre rozohraná šachová partia. Zápasy trvajú aj niekoľko hodín a okrem fyzickej odolnosti si tenisti cibria psychickú odolnosť a vytrvalosť.

Výbava na tenis
Jediné vybavenie, ktoré skutočne potrebujete na hranie tenisového zápasu, je tenisová raketa, tenisová obuv, tenisová loptička a kurt s regulačnou sieťou. Raketa by mala mať správnu veľkosť a hmotnosť, ktorá korešponduje štýlu hry a úrovni hráča. Topánky by mali poskytovať dostatočnú bočnú oporu a zabrániť tak vykrúteniu členkov pri rýchlych trhaných pohyboch. Preto sa na tenis neodporúča používať bežnú bežeckú obuv. Niektoré tenisové kluby navyše vyžadujú unikátny dress kód. Pred návštevou konkrétneho kurtu je preto potrebné oboznámiť sa s internými pravidlami športoviska.

Pre začiatočníkov aj budúcich profesionálov
Ak ste tenis ešte nikdy nehrali, prípadne máte len minimálne skúsenosti, odporúčame na začiatok absolvovať pár lekcií s certifikovaným trénerom alebo odborníkom. Už pár lekcií vám môže pomôcť vyhnúť sa zraneniam hroziacim zo zle prevedenej techniky a pomôže vám posunúť vašu hru na úplne inú úroveň.

Aby ste mali radosť zo športu a užívali si slnečné letné dni na antuke s raketou v ruke, nepotrebujete hrať ako účastníci Roland Garros. Stačiť vám budú aj základy, dobrý protihráč a karta MultiSport. V prípade, že to s tenisom myslíte vážne a chcete sa tomuto športu gentlemanov venovať na súťažnej úrovni, na Slovensku existuje množstvo profesionálnych klubov, ktoré pod vedením profesionálnych tenisových trénerov dokázali vychovať nejedného špičkového tenistu svetovej úrovne.

AUTOR: Michal Haviar

 

wave

Ďalšie tipy na čítanie

Jarný detox bez vedľajších účinkov

JARNÝ DETOX – POZITÍVA A NEGATÍVA 
Jar je obdobím prebúdzajúcej sa prírody zo zimného spánku a akýmsi reštartom života okolo nás. Aj my vnímame tento prerod a nový štart. Máme viac energie, lepšiu…

Využite výhody karty MultiSport

Benefity karty MultiSport na jednom mieste
Karta MultiSport je jedným z najobľúbenejších zamestnaneckých benefitov. Pre svojich držiteľov je vstupnou bránou do sveta športu, relaxu a ponúka rovnováhu…